اینکه برای استفاده از سیستم عامل های کامپیوتر مجبور هستیم که تابع یک نوع از آن ها بوده و همه چیزمان را در اختیار آن قرار دهیم، کمی آزرده است. از این رو در دسترس قرار دادن اطلاعات مهم ما در آن ممکن است باعث شود که در طولانی مدت دچار بدافزار شود. به همین دلیل اکثر اوقات بیخیال این ماجرا خواهیم شد، ولی همه چی در هرجا راه حلی خواهد داشت.

در چنین مواردی همیشه راه حل های بجایی وجود خواهد داشت. ماشین مجازی یا Virtual Reality همان راه حلی است که میتوان به عنوان سرور و یا ویندوز و سیستم عامل از آن استفاده کرد. ماشین مجازی را تحت عنوان ویندوز مجازی نیز میشناسند به همین دلیل نیز کارایی این محصول عملا تابع ویندوز خواهد بود.

اگر اطلاعات مهمی را در اختیار داشته باشید که بخواهید در دسترس کسی نبوده و استخراج آن از سیستم شما ناممکن باشد، ماشین های مجازی این قابلیت را دارند که به اندازه مشخصی از سخت افزار سیستم شما را قرض کرده و از طریق آن داده ها و اطلاعاتی که بر روی آن قرار میدهید را پردازش کند. ماشین های مجازی میتوانند عکس سیستم عامل‌ها عمل کنند؛ بدین منظور که شما قادر به نصب آن ها به صورت گسترده در سیستم عامل خود خواهید بود.

لینوکس، مکینتاش، ویندوز و یا هر سیستم عامل دیگری که در نظر داشته باشید را میتوانید در هر یک از ماشین های مجازی مانند vmware و یا سایر آن ها مورد استفاده قرار دهید. می توانید به راحتی نرم افزار دلخواه خود را که هیچ علاقه ای به نصب آن بر روی سیستم اصلی ندارید بر روی ماشین مجازی مورد نظر خود نصب و آن را اجرا کنید. چندین ماشین مجازی می توانند به صورت همزمان در همان کامپیوتر به صورت فیزیکی اجرا شوند. برای سرورها، چندین سیستم عامل با یک قطعه نرم افزاری به نام Hypervisor برای مدیریت آنها به صورت همزمان کار می کنند، در حالی که رایانه های شخصی معمولا یک سیستم عامل را به کار میگیرند تا سایر سیستم عامل ها را در ویندوز برنامه خود اجرا کنند. هر دستگاه مجازی سخت افزار مجازی خاص خود را از جمله CPU، استوریج، رم، کارت شبکه و سایر دستگاه ها را در اختیار شما قرار می دهد. سپس سخت افزار مجازی در سخت افزار واقعی تنظیم می شود و به آن، منابع اختصاص داده می شود.


برای خرید انواع لپ تاپ و کیس استوک و نو  اینجا  کلیک کنید.