یکی از بزرگترین افشاکننده های صنعت گیم مدعی شده است که بازی کانتر استریک 2 توسط شرکت Valve پیش به سوی ساخته و تولید شدن گذاشته است و در طول هفته های آینده به صورت رسمی معرفی خواهد شد. این بازی جزو بهترین اول شخص های شوتر خواهد شد. 

در یکی دیگر از گزارش ها یک کاربر توییتر پس از بررسی گردن درایور های جدید کارت گرافیک Nvidia  از پشتیبانی فایل های اجرایی با پسوند csgos2.exe و cs2.exe در جریان گذاشته است که به منظور پایان پروژه بازی میباشد.

در ادامه گزارش ذکر شده کار روی پروژه Counter Strike 2 به ظاهر کمبود آن بر روی مشکلات CSGO را برطرف کرده است. منابع تاکید می‌کنند بازی Counter Strike 2 زمانی در دسترس بازیکنان قرار می‌گیرد که مشکلات گرافیک بازی به طور کامل برطرف شود تا بتواند نیازهای بازیکنان مجموعه CS را برآورده کند.

بازی Counter Strike 2 به احتمال فراوان با موتور گرافیکی Source Engine 2 بهینه شده است. همچنین این بازی به مانند عنوان ولورنت 128 سرور اختصاصی خواهد داشت. شرکت ولو هنوز واکنشی به اطلاعات درز شده درباره بازی CS2 نشان نداده است. در ماه گذشته، پلتفرم استیم اعلام کرد بازی Counter Strike: Global Offensive همچنان پرمخاطب‌ترین بازی این پلتفرم به شمار می‌آید. این بازی به صورت روزانه بیش از 1.3 میلیون بازیکن جذب می‌کند.