کارخانه‌ی Seagate یکی از قوی‌ترین تولید کنندگان هارد HDD است که هارد HAMR را تولید می‌کرده است اما به تازگی تصمیم گرفته است که از تولید HAMR نسل 1 دست بکشد و شروع به تولید هارد   HAMR نسل 2  کند.

در نسل یک هارد HAMR ، ماکسیمم ظرفیت 20 ترابایت بود. این ظرفیت برای مصرف کننده‌ی خانگی ، زیاد هم است اما برخی شرکت‌های خاص و سرور ، بیشتر بودن این ظرفیت یک مزیت بزرگ است. 

کارخانه‌ی Seagate با بهینه‌سازی تکنولوژی هارد HAMR توانسته است که تغییرات بزرگی در آن ایجاد کند. یکی از این تغییرات ، حافظه‌ی بیشتر این هارد است که تا 30 ترابایت ظرفیت دارد و ممکن است این ظرفیت تغییر کند.

ابعاد هارد HAMR نسل دوم نسبت به نسل یک کاهش پیدا کرده است که یک مزیت بزرگ است که سبب می‌شود این هارد دوباره در لپ تاپ‌های روز استفاده شود. در نسل یک HAMR به ازای هر اینچ 1.116 ترابایت حافظه وجود داشت اما در نسل جدید در هر اینچ 2.6 ترابایت حافظه وجود خواهد داشت.

هارد HAMR نسل دوم پتانسیل بالایی دارد به طوری که Seagate اعلام کرده است در سال 2025 این هارد را با ظرفیت 50 ترابایت به مردم ارائه می‌دهد. ظرفیت این هارد در سال 2030 به 6 ترابایت در هر اینچ می‌رسد.

شرکت Seagate در این معماری از TDMR یا فناوری مغناطیسی دو بعدی استفاده می‌کند در حالی که شرکت‌های بزرگ‌تر تولید کننده‌ی هارد مانند Toshiba و Western Digital از نیروی مغناطیسی وابسته به انرژی استفاده می‌کنند. به همین دلیل بسیاری از مراکز  اطلاعاتی به این هارد اعتماد ندارند ولی  نسل جدید این تکنولوژی می‌تواند ورق را برگرداند.

این شرکت برای پیشی گرفتن از رقبای خود و مایل کردن مراکز و شرکت‌های بزرگ برای استفاده از این هارد ، در حال طی کردن مسیر بزرگی است. البته نسل این هارد سال 2023 تولید می‌شود و در دسترس عموم قرار می‌گیرد ولی با این حال میتواند تغییر بزرگی در عرصه‌ی تکنولوژی و حتی کامپیوتر ایجاد کند.