Furmark یک نرم‌افزار رایگان است که برای انجام آزمایش‌هایی در زمینه‌ی پایداری و ثبات کارت‌های گرافیک طراحی شده است. هدف Furmark این است که بتوانید کارت گرافیک خود را در سخت‌ترین شرایط قرار داده و مطمئن شوید که آیا قدرت اجرای جدیدترین بازی‌های روز را دارد یا خیر.

Furmark می‌تواند بدترین حالات را برای آزمایش کارت گرافیک شما به وجود بیاورد. در بیشتر مواقع بازی‌ها چنین فشاری را بر روی کارت گرافیک شما نمی‌آورند که Furmark می‌آورد و تنها برخی از بازی‌ها در بالاترین تنظیمات خود چنین فشاری را وارد می‌کنند. با این حال آزمایش بدترین حالت می‌تواند به شما این امکان را دهد که مشکلات احتمالی کارت گرافیک خود را شناسایی کنید. استفاده از Furmark به شما کمک می‌کند تا مطمئن شوید کارت گرافیک شما همانند یک ساعت کار می‌کند.

Furmark را اجرا کرده و بر روی گزینه‌ی «Stability Test» که در زیر بخش «Run Mode» قرار دارد کلیک کنید. «Stability Test» آزمایشی است که ثبات کارت گرافیک شما تا زمان خاموش شدنش را می‌سنجد. با کلیک بر روی گزینه‌ی «!Go» در پایین سمت راست اپلیکیشن، آزمایش آغاز خواهد شد.

اینک می‌توانید نشسته و آزمایش را مشاهده کنید و یا می‌توانید آن را به حال خود رها کنید، چراکه ممکن است تا نیم ساعت به طول بینجامد. همچنین توجه داشته باشید که در زمان این آزمایش نباید نرم‌افزارهای دیگری را اجرا کنید. با عدم اجرای سایر نرم‌افزارها مطمئن خواهید شد که داده‌های مربوط به دما و عملکرد گرافیک دقیقا نحوه‌ی عملکرد آن در هنگام ساعت‌ها بازی را نمایش می‌دهند.

این ابزار می‌تواند دو نتیجه را برای شما به همراه داشته باشد. اولین نتیجه این است که Furmark به کل کرش کرده و بسته می‌شود، و نتیجه‌ی دوم این است که بدون هیچ ایرادی تا انتهای آزمایش کار خود را انجام می‌دهد. هر کدام این نتایج اطلاعات مهمی را در مورد کارت گرافیک شما بهتان می‌دهد. در صورتی که گرافیک شما کرش نکند ،