هم اکنون ، شرکت NVIDIA گرافیک خود را در 2 طرح تولید میکند. یکی از آنها GEFORCE است که شناخته شده‌تر است و دیگری QUADRO است و بسیاری از مردم تصور میکنند که GEFORCE RTX3090 بهترین گرافیک است اما اینطور نیست.

گرافیک GEFORCE اغلب برای گیمینگ ساخته می‌شود درحالی که هدف NVIDIA از ساخت گرافیک QUADRO اختصاص دادن آن به سنگین‌ترین  امور گرافیکی مانند طراحی 3 بعدی و انیمیشن سازی است.

از ویژگی‌های گرافیک QUADRO ، حافظه‌ی آن است. برای مثال گرافیک NVIDIA QUADRO RTX 8000 که 3 سال پیش منتشر شد ، 48 گیگابایت حافظه‌ی گرافیکی دارد درحالی که RTX 3090 که امسال منتشر شده است 24 گیگابایت حافظه‌ی گرافیکی دارد.

گرافیک NVIDIA QUADRO معمولا از سایر گرافیک‌های هم نسل خود گران‌تر است. برای مثال QUADRO RTX 8000 قیمتی حدود 4700$ دارد که نسبت به اختلاف قدرتی که با RTX 3090 دارد به صرفه نیست به همین دلیل است که برای گیمینگ استفاده نمی‌شود.

گرافیک RTX A6000 که امسال منتشر شده است و پنل آن برای QUADRO است اما NVIDIA این پسوند را به A6000 اضافه نکرده است. این گرافیک ابرقدرت‌ترین گرافیک WorkStation حال حاضر است و قیمتی معادل 5000$ دارد.

                  RTX A6000

گرافیک QUADRO درعرصه‌ی گیمینگ نیز قابل استفاده است ، اما شخص مصرف کننده متوجه این اختلاف حافظه‌ی گرافیکی نمی‌شود زیرا که گیم مورد نظر تنها از حافظه‌ی مورد نظر استفاده میکند و حافظه‌ی بیشتر سرعت گیم را افزایش نمیدهد ، هرچند که این گرافیک‌ها پردازش سریعی دارند.

بنابراین گرافیک سری QUADRO مناسب سیستم‌های WorkStation است و این اختلاف فضای گرافیکی _که در اکثر گرافیک‌های QUADRO دیده می‌شود_ ، در سرعت رندرینگ ، انیمیشن سازی ، طراحی 3 بعدی و توسعه‌ی هوش مصنوعی موثر هستند.